کیت سنجش اندوتوکسین wako

توسط
 در wako

پیش گفتار: قبل از خواندن مطلب در مورد کیت wako و جزئیات آن، بصورت خلاصه در مورد اندوتوکسین به بحث می پردازیم

توضیح مختصر درباره اندوتوکسین (Endotoxin) :

اندوتوکسین لیپوپلی ساکارید (LPS) است که در دیواره سلولی باکتریهای گرم منفی یافت می شود. این یک پیروژن معمولی است ، که حتی در صورت ورود مقدار کمی از pg (10-12 گرم) یا ng (10-9 گرم) به جریان خون ، واکنش های بیولوژیکی مختلفی ایجاد می کند. به دلیل مقاومت در برابر حرارت و پایداری آن ، غیرفعال سازی کامل اندوتوکسین با اتوکلاو امکان پذیر نیست و حداقل به مدت ۳۰ دقیقه ، در دمای ۲۵۰ درجه سانتیگراد یا بیشتر ، نیاز به عقیم سازی حرارت خشک است. این ماده در محیط (به عنوان مثال آب ، هوا) ساکن باکتریهای گرم منفی وجود دارد و اندوتوکسینهای باکتریایی (LPS) حتی پس از مرگ باکتریها باقی می مانند.

بانی کیمیا، نماینده رسمی شرکت wako در ایران می باشد که محصولات متنوعی را با مناسب ترین قیمت ها،به دست مصرف کنندگان  می رساند

کیت wako

تشخیص اندوتوکسین ها از طریق آزمایش GEL CLOT LAL KIT :

آزمایش Limulus Amebocyte Lysate در فارماکوپه های بین المللی به عنوان روش تشخیص سموم باکتریایی هم در مواد اولیه مورد استفاده برای تولید داروها و هم برای محصولات نهایی توصیه می شود.این آزمایش همچنین برای صنایع آرایشی و بهداشتی و در تولید مواد غذایی مفید است زیرا روشی است که برای تشخیص پیروژن ها توصیه می شود.

چند دهه از تلاش جامعه علمی و جامعه به منظور به حداقل رساندن استفاده از حیوانات در آزمایشات آزمایشگاهی می گذرد. یکی از اصلی ترین مزایای آزمایش LAL زنده ماندن خرچنگ هایی است که از آن همولنف برای تهیه واکنش LAL استخراج می شود.

 

اندوتوکسین های باکتریایی

باکتریهای گرم منفی غشای خارجی دارند که توسط لیپوپلی ساکاریدها تشکیل می شود. این ساختار برای سایر موجودات برتر مانند حیوانات و انسان سمی است. این لیپوپلی ساکاریدها به عنوان اندوتوکسین شناخته می شوند تا بتوانند آنها را از سایر سموم قابل ترشح باکتری متمایز کنند ، اما بخشی از ساختار آنها به نام اگزوتوکسین ها را تشکیل نمی دهند. وقتی باکتری ها تکثیر یا از بین می روند ، بخشی از این اندوتوکسین ها به محیط منتقل می شوند ، بنابراین عملکرد بیماری زا خود را انجام می دهند.

مکانیسم سمیتی که اندوتوکسین ها ایجاد می کنند توسط کسر چربی لیپوپلی ساکاریدها ایجاد می شود. به عنوان مثال ، وقتی لیزر باکتری ها در درون ارگانیسم صورت می گیرد ، پاسخ در حضور لیپیدهایی که به جریان خون می روند می تواند از طریق فعال سازی سیستم مکمل باشد. این بخش لیپیدی منجر به ترشح سیتوکین های مختلف مانند اینترلوکین های ۱ و ۸ می شود. تولید فاکتور نکروز تومور نیز احتمالاً فعال می شود.

عفونت تولید شده با فرآیندهای التهابی همراه است و می تواند یک خطر بزرگ برای ارگانیسم آلوده باشد. اینترلوکین ۱ یک سری سیتوکین است که ارگانیسم به عنوان یک پاسخ ایمنی و در برابر التهاب آزاد می کند. این سیگنال منجر به مهاجرت نوتروفیل ها به سمت مکانی می شود که عفونت در آن ایجاد شده است و کموتاکسی تولید می کند. این وقوع فاگوسیتوز را تسهیل می کند. با این حال ، در برخی موارد ، بسته به وضعیت سیستم ایمنی بدن فرد و سطح عفونت ، باکتری ها می توانند منجر به یک عفونت عمومی عمومی شوند ، همراه با خطرات ناشی از سپسیس. شناخته شده است که موارد بسیاری وجود دارد که باکتریهای گرم منفی باعث مرگ بر اثر عفونت سیستمیک در پستانداران بالاتر می شوند.

در میان باکتری های گرم منفی ، با برخی از آنها که به طور گسترده ای شناخته شده اند ، مواجه می شویم ، مانند سالمونلا و اشریشیا کلی و سایر مواردی که چندان شناخته شده نیستند ، مانند شیگلا و نیسیرا.

 

کیت سنجش wako

برای خرید کیت سنجش wako (واکو) ،با شماره های ۰۲۱۶۶۹۴۳۶۰۹ – ۰۲۱۶۶۱۲۹۶۴۷ تماس بگیرید و یا بصورت آنلاین در صفحه استعلام قیمت،اطلاعات مورد نیاز را وارد کنید.کارشناسان ما، در سریع ترین زمان ممکن، شما را در جریان قیمت ها قرار می دهند.

تست لیزات آمبوسیت Limulus:

خرچنگ Limulus Polyphemus یکی از حیواناتی است که از زمان ماقبل تاریخ با ریشه و قدمت بیش از ۲۰۰ میلیون سال در خشکی زنده مانده است. این حیوان مقاوم به دلیل وجود اندوتوکسین های باکتریایی در همولنف خود لخته شدن را تجربه می کند. با کشف این واقعیت در دهه ۶۰ ، تحقیقات تا زمانی ادامه یافت که موفق به استفاده از این واکنش برای انجام آزمایش های تشخیص آزمایشگاهی برای اندوتوکسین ها در محیط های مختلف شد. Limulus Polyphemus متعلق به گروهی از خرچنگ های نعل اسب است که در سواحل اقیانوس اطلس در قسمت شمالی قاره آمریکا از جمله خلیج مکزیک زندگی می کنند.

آنچه مسئول انعقاد همولنف در خرچنگ های Limulus Polyphemus است ، آمبوسیت ها ، اجزای اصلی همولنف این حیوان هستند. در بی مهرگان ، آمیبوسیت ها عملکرد سلول های سفید خون مهره داران را انجام می دهند. آنها از ارگانیسم در برابر عوامل بیماری زا دفاع می کنند. بنابراین ، آنها با آزاد کردن یک سری آنزیم ها به هجوم اندوتوکسین ها از باکتری ها پاسخ می دهند. دانشمندان این پدیده را بررسی کردند تا این که اگر یک لیزر از آمبوسیت های استخراج شده از خرچنگ نعل اسب در یک محیط آبکی رقیق شود ، این می تواند به منظور شناسایی مقادیر بسیار کمی از اندوتوکسین ها باشد.

آمبوسیت ها حاوی آنزیم های پیش انعقادی هستند که زنجیره ای از واکنش ها را تحریک می کنند. محصول نهایی این واکنشهای زنجیره ای ، ژلی است که توسط پروتئینهای انعقادی تشکیل شده است. پاسخ آنزیمی هنگام تماس آمیبوسیت ها با اندوتوکسین ها تولید می شود. این مکانیسم اغلب با تریپسین مقایسه می شود که همچنین باعث ایجاد زنجیره ای از واکنش ها می شود تا سرانجام ترومبین ، عامل مسئول انعقاد خون در انسان تشکیل شود.

آزمایش LAL فقط برای تشخیص اندوتوکسین ها معتبر است و نه هر نوع پیروژن دیگر (اسمی که به هر ترکیبی که می تواند باعث تب شود) داده می شود. در بسیاری از موارد ، این آزمایش با هدف شناسایی سایر پیروژن ها استفاده می شود ، که اشتباه است. در حالی که اندوتوکسین های باکتریایی ، زیرا آنها بسیار مقاوم هستند

اگر می خواهید در مورد کیت سنجش اندوتوکسین وکو (wako) بیشتر بدانید و بطور خاص از GEL CLOT LAL KIT اطلاعات کاملی را کسب نمایید، PDF زیر را دانلود نمایید و در مورد جزئیات این کیت ها و کدهایشان،بطور کامل آگاهی پیدا کنید.

نوشته های اخیر

یک نظر بدهید

یازده + شانزده =